ایستاده بود ایران جمعیت زندگی سلامت

ایستاده بود: ایران جمعیت زندگی سلامت اسلامی انقلاب ایرانی سلامتی بهداشتی ایرانیان امید به زندگی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن با تورم پیش رفت ، دلار متناسب با تورم گران نشده است

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران بابیان اینکه قیمت دلار طی سال‌های اخیر متناسب با تورم پیش نرفته هست، گفت: رشد قیمت مسکن در امسال متناسب با تورم بود

مسکن با تورم پیش رفت ، دلار متناسب با تورم گران نشده است

دلار متناسب با تورم گران نشده است/ مسکن با تورم پیش رفت

عبارات مهم : ایران

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران بابیان اینکه قیمت دلار طی سال های اخیر متناسب با تورم پیش نرفته هست، گفت: رشد قیمت مسکن در امسال متناسب با تورم بوده هست.

به گزارش ایسنا، مسعود خوانساری در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: امید می رود که طی ماه های آینده، رشد اقتصادی حداقل از سه درصد کمتر نشود و همه تلاش بر این صورت گیرد که قیمت رشد اقتصادی در حد معقولی باقی بماند یا اوج رود.

مسکن با تورم پیش رفت ، دلار متناسب با تورم گران نشده است

وی راجع به زیاد کردن قیمت ارز در ماه گذشته افزود: شاهد زیاد کردن قیمت دلار طی ماه گذشته بودیم که البته آینده نگری می شد قیمت زیاد کردن یابد، چراکه تورم در سال های اخیر وجود داشته و قیمت دلار متناسب با آن عوض کردن نکرده است ولی هنوز قیمت ارز واقعی نیست.

خوانساری گفت: از دولت انتظار می رود جهت کنترل قیمت از ممنوعیت کالا و برخوردهای غیرکارشناسی خودداری کند. این در حالی است که در شروع دولت یازدهم قیمت لیر ۲۵۰۰ تومان بوده که اکنون به ۱۰۰۰ تومان رسیده هست، در حالی که در ابتدای دولت یازدهم، دلار را ۳۷۰۰ تومان در بازار داشتیم و تا دو ماه قبل این قیمت وجود داشت ولی در حال حاضر قیمت دلار زیاد کردن یافته و این در حالی است که هنگامی که که قیمت لیر کم کردن می یابد، واردات کالا به کشور عزیزمان ایران زیاد می شود.

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران بابیان اینکه قیمت دلار طی سال‌های اخیر متناسب با تورم پیش نرفته هست، گفت: رشد قیمت مسکن در امسال متناسب با تورم بود

رئیس اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: طلب پیمانکاران از دولت همچنان به قوت خود باقی است و پرسشها اساسی در این زمینه وجود دارد به خاص شرکت های مشغول به کار در حوزه سلامت و بهداشت با معضل مواجه هستند و بودجه های دولت، تکاپوی پرداخت بدهی آنها را نمی دهد؛ بنابراین انتظار داریم دولت جفای بیش از این در حق پیمانکاران و شرکت های بخش شخصی نداشته باشند.

رشد قیمت مسکن متناسب با تورم بوده است

وی اظهار کرد: طی شش ماهه اول امسال ۴۰۰ هزار نفر به آنتالیا سفر کرده اند که یارانه آن از سوی دولت کشور عزیزمان ایران داده شده است هست، چراکه قیمت لیر بسیار پایین هست. ضمن اینکه باید توجه داشت که اصرار بیش از اندازه به ثابت ماندن قیمت ارز تولید را دچار مسئله و بسیاری از شرکت های تولیدی را با معضلات جدی مواجه کرده است لذا امید می رود دولت چاره اساسی جهت قیمت ارز بیندیشد تا هر روز شاهد تصمیمات موردی نباشیم. باید اجازه دهیم که دلار هم به عنوان یک کالا قیمت گذاری شود و دولت کنترل و مدیریت آن را به عهده داشته باشد.

مسکن با تورم پیش رفت ، دلار متناسب با تورم گران نشده است

خوانساری اضافه کرد: در 20 ماه متوالی رشد مسکن منفی بوده ولی در شش ماهه اول امسال به نظر می رسد رشد مسکن مثبت باشد و خرید و فروش در این مدت ۳۴ درصد زیاد کردن یافته و رشد قیمت مسکن هم متناسب با تورم امسال بوده است.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصادی | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs