ایستاده بود ایران جمعیت زندگی سلامت

ایستاده بود: ایران جمعیت زندگی سلامت اسلامی انقلاب ایرانی سلامتی بهداشتی ایرانیان امید به زندگی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «سرّ دلبران» سرگرم‌کننده و واقع‌گرا

همواره سریال های تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان، یکی از پربیننده ترین برنامه های سیما هستند. آثاری که جدا از جذابیت روایی، محتوای آموزنده هم باید داشته باشند

«سرّ دلبران» سرگرم‌کننده و واقع‌گرا

«سرّ دلبران» سرگرم کننده و واقع گرا

عبارات مهم : زندگی

همواره سریال های تلویزیون در ایام ماه مبارک رمضان، یکی از پربیننده ترین برنامه های سیما هستند. آثاری که جدا از جذابیت روایی، محتوای آموزنده هم باید داشته باشند. به گزارش گروه تحریریه سایت، امسال هم سه سریال رمضانی مهمان منزل ها شده است اند که در این بین «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از شبکه یک سیما پخش می شود و به روایت قصه زندگی مردم یک محله و نقش یک روحانی در حل پرسشها مردم می پردازد.

جبار آذین منتقد سینما و تلویزیون طی یادداشتی به سریال «سر دلبران» پرداخته است که در ادامه آن را می خوانید:

ایام و مناسبت های دینی و ملی و اجتماعی، برهه های مناسبی جهت پیوند شرکت ها و دستگاه های فرهنگی با مردم اند و شرکت صداوسیما و به خاص تلویزیون می تواند در این مناسبت ها با تولید و پخش برنامه ها و مجموعه های خوب و بامحتوا، افزون با همسویی فرهنگی و معنایی با مردم، میان سیما و مخاطبان آن، ارتباط مستحکم ایجاد کند. ماه مبارک رمضان، در این میان جهت این شرکت یک وقت طلایی، جهت ارائه تولیدات برتر و جذب مخاطب هست. امسال هم تلویزیون با سه سریال جدید، میزبان مردم روزه دار کشور شده است هست. مجموعه هایی که اگرچه هیچ کدام از نظر مضمون، چندان با شاخصه های رمضانی مرتبط نیستند و از لحاظ ساختار هنری و تلویزیونی در ردیف درجه یک های سیما قرار نمی گیرند، ولی آثاری قابل اعتنا و محتواگرا هستند.

در میان این سه مجموعه تلویزیونی، سریال «سر دلبران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی به علت توجه در عنوان و داستان به پرسشها اخلاقی و انسانی و دینی با محوریت حضور یک روحانی، کم وبیش مورد عنایت علاقه مندان سیما قرار گرفته هست. با آن که پیشتر هم سوژه های زیادی با حضور روحانیون در سیما و سینما به سریال و فیلم تبدیل شده است هست، لیکن پرهیز از درشت نمایی و غلو و طرح واقع گرای پرسشها و مناسبت های زندگی یک روحانی و پردازش قابل باور کاراکتر ها به خصوص شخصیت روحانی این سریال، «سر دلبران» را تا حدی از سریال های مشابه متفاوت کرده است.

استفاده از بازیگران آشنا شده است و لوکیشن یزد، جهت پرداخت ماجرا های سریال، کارگردانی جمع وجور و بازی های به نسبت خوب در کنار نمایش واقع نمای زندگی یک روحانی مردمی، زمینه استقبال از این سریال را فراهم آورده است.

«سر دلبران» در کل به عنوان یک سریال دینی و اجتماعی آموزنده و سرگرم کننده و مخاطب پسند، جهت تلویزیون و سازندگانش نمره قبولی کسب کرده است.

«سرّ دلبران» سرگرم‌کننده و واقع‌گرا

واژه های کلیدی: زندگی | سریال | مجموعه | تلویزیون | تلویزیون | کارگردانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs